11 Mart 2014 Salı

ODTÜ Söyleşisinden Kısa Notlar ve Resimler

odtu-soylesisinden-resimler (1)
ODTÜ Söyleşisinden Kısa Notlar ve Resimler

        Ekranların sevilen dizisi Güneşi Beklerken dizisinin sevilen başrol oyuncusu Kerem Bürsin 10 Mart Pazartesi günü saat 18:00'de ODTÜ'de söyleşiye katıldı. IEEE ODTÜ Kampüs Gelişim Günleri kapsamında ODTÜ'nün misafiri oldu.     Söyleşiye katılamayanlar için söyleşiye katılanlardan kısa kısa notlar ;

Açıkçası kesinlikle çok iyi bir insan. Gerek başta sahneye çıktığında utanması, gülümsemesi, samimi olmaya çalışmaları falan. Ama masada kalmaması hoş bir hareketti. Ayrıca sürekli bir utangaçlık içerisinde. Ve bence heyecanlı olduğunu çok yansıttı ama bu tabiki sevimli bir durum. Bir yandan da çok önemli 2 konuya değindi ki bunlar ayrıca çok hoşuma gittiler.
1.'si bir oyuncunun güzel, yakışıklı falan olması gerekmediği. Gördüğümüz o incecik kızlar gerçek değiller ki dedi. Önemli olanın oyunculuk olması gerektiğini vurguladı.
2.si Yağmur Tanrısevsin'in üzerine çok gidilmesinden bahsettiğim bu kötü karakterlerin ve etiketlerinin, onların aslında o kişiler olmadığının ama etiketin çok üzerlerine yapıştırıldığını söyledi. Bazen instragram'da, twitter'da okuyormuş onlara yapılan kötü yorumları ve çok üzülüyormuş. Üzmeyin onu (:
Hım birkaç tüyo da gelsin o zaman yazıldı mı bilmiyorum.
Önceden bir defa gitarının üzerine kız arkadaşının adını yazdırmış heralde
Bir de ailesi onun özel okula gitmesini istememiş. Devlet okulunda her türden insan var ve onlarla bir arada olmak çok önemli dedi.
Bir de lisedeyken şarkı söyleyip parayı önemsemeyip şarkı söyleye söyleye gezmek istemişler arkadaşlarıyla ama ailesi tabiki desteklememiş.
Çok fazla kitap okuyormuş mesela oyunculuğunu geliştirmek ve bunu için taktikler öğrenmekle ilgili.
Ayrıca sürekli ailesinin onun için ne kadar özel olduğunu ve görünenin arkasında ailesine bağlılığının etkisinin çok yüksek olduğunu söyledi. Sürekli ülke değiştirmek ve "Abudabi'de kimseyi tanımamak " onları birbirlerine daha çok yaklaştırmış.

Öncelikle belirtmem lazım ki yazdığım cümleler birebir Kerem’in ağzından çıktığı şekliyle yazılmış durumda değil. Aklımda kalanları paylaşıyorum.
Nereden başlasam hiç bilmiyorum o nedenle aklıma gelenleri kısa kısa yazacağım. Tekrar söylüyorum, Kerem Bürsin inanılmaz bir insan. Bu kadar mütevazi, bu kadar tatlı bir aktörü zor görür bu ülke gibime geliyor.
Öncelikle daha iyi bir organizasyon beklerdim açıkçası. Kerem Bürsin’e yoğun ilgi olacağı belliydi. Resmen ezilme tehlikesi yaşadık 2 saat kadar önceden gitmemize rağmen. Ya sınırlı sayıda kontenjan belirlenecekti ya da sadece üniversite öğrencileriyle sınırlanacaktı konferans. Birçok kişi giremedi, ağlayan, bayılan oldu. Yani özetlemem gerekirse giriş kısmı tam bir eziyetti. Başka kimse için şu eziyete katlanmazdım.
Neyse kötü kısımları geçelim. Kerem Bürsin’i anlatmaya kelimeler yetmez sanırım. Yani benim yetmiyor. Erken gitmemizin avantajı olarak erken girdik içeri ve epey önlerdeydik. Hala onu bu kadar yakından gördüğüme inanamıyorum. Resmen rüyada gibiydim tüm söyleşi boyunca.
İlk olarak kendisi de çok şaşkındı, 50 kişi beklediğini, bu kalabalığa inanamadığını belirtti. Şunu hemen belirteyim çıktığı programlara göre çok daha rahattı. Bol bol su tüketti ve hareket etti. İlk olarak kendisi için hazırlanan yere oturdu ama rahat edemediğini belirtti, çok heyecanlı olduğunu söyledi ve söyleşi boyunca ya masada oturdu ya da ayaktaydı.
Bana kızmayın ama bazı sorular gerçekten anlamsızdı. Ağlayan, ayılıp bayılan arkadaşlar da vardı olmamasını umardım, çok üzgünüm. Evet anlamaya çalışıyorum onları ama Kerem de çaresiz kaldı. Üzüldü, bunu çok rahat gördük. Hatta gözlerinin dolduğunu bile söyleyebilirim. Bu konferansta o tür davranışları görmeyi istemezdim ben açıkçası. Ve biraz daha güzel sorular sorulabilseydi keşke.
Kerem Sayer’le ilgili düşünceleri, ortak noktalarının olup olmadığı soruldu.  İlk başlarda korktuğunu belirtti Kerem. İnsanlar benden nefret edecek demiştim dedi. Kerem’e zaman zaman ne iğrenç herifsin, pislik adamsın demiş hatta.  Kerem Sayer’i canlandırmaktan çok keyif alıyormuş, çok farklıyız dedi. Sanırım farklılıkları hoşuna gidiyor
Dizilerin uzun süreli olmasıyla ilgili soru soruldu. O da bazen sete gittiğinde set ekibini görüp çok üzüldüğünü belirtti. Hatta 3 saat boyunca nasıl izliyorsunuz tarzında bir şeyler söyledi.  Ben beni izlemekten sıkılırdım dedi. Sıkılmıyor musunuz diye sordu.  Beni, Hande’yi dedi sonra da hemen yanlış bir şey söylediğini düşünüp Hande’den sıkılmıyor musunuz gibi bir anlama gelebileceğini düşünmüş olsa gerek ki Hande çok harika biri, harika dedi.  İlk bölümü izlediklerinde insanlar sıkılacak demiş hatta.
Konferans başlamadan önce İngilizce olacağını düşünüp biraz rahatladığını belirtti, bunun üzerine biri İngilizce soru sordu ve Kerem de İngilizce yanıt verdi. Şunu hemen belirteyim dizidekinden çok daha tane tane konuşuyor.  Sonra İngilizce konuşmaya başlayınca epey derinleşti konu deyip güldü ve söylediklerini kısaca Türkçe özetleyip Türkçe devam etti. Keşke İngilizce olsaydı dedim içimden çünkü gerçekten çok daha rahat İngilizce konuşurken ve biraz daha iyi ifade ediyor kendisini.
Ailesinin ne kadar önemli olduğunu vurguladı. Lisedeki bir hocasının onun için ne kadar önemli olduğundan bahsetti.
Kadınlara hiç saygı duyulmadığından şikayet etti. Ki gerçekten bu hususta çok güzel konuştu keşke biraz daha zaman olsaydı da dinleyebilseydik dedik.
Ah bir de tam konuşurken telefonu çaldı, yapımcı arıyormuş öyle söyledi.
Babası ODTÜ mezunuymuş, kuzeni de ODTÜ’deymiş şu an. Çok mutlu olduğunu söyledi geldiği için.
Konuşmak için benden çok daha önemli konular var dedi, Kerem Bürsin’den çok daha önemli konular dedi bir de.
Ek olarak salonda epey gülüşmelere neden olan bir şeyi de belirteyim. Lisedeyken kız arkadaşının adını gitarının üzerine yazmış. Epey salakçaydı dedi ve kendisi de güldü. Babasının çalıştığı şirket onu özel okula kaydettirebilecekmiş ama istememiş ailesi. Devlet okuluna gitmiş ve bunun kendisine çok şey kattığını belirtti. Ayrıca neden hep #motivasyon dendi o da bu kendisine atılan tweetler onu çok motive ediyormuş ama bazen küfürlü şeyler görüp üzülüyormuş. Mesela şu an sizler beni çok motive ediyorsunuz dedi. 

odtu-soylesisinden-resimler (2)

odtu-soylesisinden-resimler (3)

odtu-soylesisinden-resimler (4)

odtu-soylesisinden-resimler (5)

odtu-soylesisinden-resimler (6)

odtu-soylesisinden-resimler (7)

odtu-soylesisinden-resimler (8)

odtu-soylesisinden-resimler (9)

odtu-soylesisinden-resimler (10)

odtu-soylesisinden-resimler (11)

odtu-soylesisinden-resimler (12)

odtu-soylesisinden-resimler (13)

odtu-soylesisinden-resimler (14)

 odtu-soylesisinden-resimler (15)

odtu-soylesisinden-resimler (16)


Anahtar Kelimeler; kerem bürsin, kerem bürsin haberleri, kerem bürsin söyleşileri, kerem bürsin odtü, kerem bürsin odtüye gidiyor, kerem bürsin ankarada, kerem bürsin 10 martta ankarada, kerem bürsin haberi, kerem bürsin ankaraya gidiyor, kerem bürsin ankara söyleşisi, kerem bürsin odtü söyleşi resimleri, kerem bursin soylesileri, kerem bursin söyleşileri, kerem bursin odtü, kerem bursin odtüde, kerem bursin odtüye gitti, kerem bürsin odtü resimleri, kerem bürsin odtü söyleşisinden notlar, kerem bürsin söyleşi resimleri, kerem bürsin odtü notları, kerem bürsin odtü, kerem bursin odtü resimleri, kerem bursin odtü resimleri, kerem bürsin odtü'den resimler

0 yorum:

Yorum Gönder

https://www.facebook.com/kerembursinfansitesi Facebook Favorites More

 
Design by Free WordPress Themes | Bloggerized by Lasantha - Premium Blogger Themes | Affiliate Network Reviews
Yandex.Metrica